Nasza historia

HISTORIA GRUPY BUDNER Wieloletnie doświadczenie

Budner S.A.

Marek Budner, Prezes Zarządu Budner Inwestycje Sp. z o.o. stworzył i zarządzał przez 25 lat firmą BUDNER S.A., której działalność koncentrowała się na generalnym wykonawstwie robót budowlanych w segmencie mieszkaniowym i usługowo- handlowym. Na bazie potencjału wykonawczego BUDNER S.A. stopniowo powstała grupa firm działających w branży nieruchomości:

Słoneczne Wzgórza Sp. z o.o.

Firma deweloperska w segmencie mieszkaniowym działająca od ponad 10 lat w Gdańsku, która może się pochwalić realizacją około 600 lokali mieszkalnych oraz dalszymi 200 w budowie.

Budner Development Sp. z o.o.

Firma deweloperska w segmencie mieszkaniowym działająca na rynku warszawskim oraz w Piasecznie. Do jej realizacji należą: Osiedle Boernerowo na Bemowie, Apartamenty Piaseczno przy ul. Dworcowej, Apartamenty Poniatowskiego w Piasecznie oraz Rezydencja Łowicka.

Budner Investment Sp. z o.o.

Firma deweloperska działająca na terenie całego kraju w segmencie usługowo-handlowym, przygotowująca i realizująca budowę obiektów handlowych na zamówienie największych operatorów sieci handlowych, a także na własne potrzeby dla Parków Handlowych SHOPIN. Marka SHOPIN została stworzona przez Budner Investment Sp. z o.o. przy współpracy z grupą Tower Investments Sp. z o.o., której finalnie została sprzedana. Spółka w okresie działalności pod nazwą Budner Investment Sp. z o.o. zrealizowała inwestycje: Netto w Garwolinie, Łodzi, Łomiankach, Lublińcu oraz dwa obiekty w Warszawie, obiekty Aldika w Radomiu i warszawskiej Białołęce oraz Bricomarche w Lublińcu.

W sierpniu 2016 roku Budner Investment Sp. z o.o. zakończyła swoją działalność, a jej personel zasilił kadry nowopowstałej firmy  – Budner Inwestycje Sp. z o.o.

W grudniu 2015 r. nastąpił podział grupy BUDNER. Marek Budner – Prezes Spółki – zrezygnował z udziału w Zarządzie Budner S.A. i przestał być jej akcjonariuszem. Obecnie Generalny Wykonawca Budner S.A. działa na rynku z nowym Zarządem i pod nową nazwą Fundamental Group S.A..  W wyniku  podziału powstała zarządzana przez Marka Budnera grupa kapitałowa, do której należą spółki operacyjne: Słoneczne Wzgórza Sp. z o.o. oraz spółka Budner Inwestycje Sp. z o.o. Grupa zatrudnia doświadczoną kadrę, wywodzącą się  ze spółek Budner S.A. oraz Budner Investment Sp. z o.o.